logo Ecometal
log in

Aktualności

I edycja konkursu "MATE Eksperci Optymalizacji" rozstrzygnięta!

Zwycięzcą została firma Spiroflex Sp. z o.o. z Mielca.

Poniżej przedstawiamy nasze spostrzeżenia dotyczące testu narzędzia z powłoką SuperMax™

Uczestnictwo w konkursie "MATE Eksperci Optymalizacji" pozwoliło nam na poprawę procesu produkcyjnego, a tym samym obniżkę kosztów produkcyjnych dzięki zastosowaniu nowatorskich narzędzi do pras wykrawających.

Zdecydowaliśmy sie na zastosowanie powłoki SuperMax™, poszukując rozwiązania bieżących problemów z wytrzymałością używanych dotychczas narzędzi.

Według zapewnień MATE Precision Tooling nakładana przy użyciu najnowszej technologii nanowarstwowej, powłoka SuperMax™, twardsza i gęstsza, znacznie zwiększa odporność na zużycie i ma współczynnik tarcia niższy o około 20%. Niższe tarcie oznacza mniejsze nagromadzenie ciepła, mniejsze zacieranie się i dłuższą trwałość narzędzia.

Postanowiliśmy sprawdzić to rozwiązanie w boju!

"Stempel z powłoką Super Max™ okazał się ponad 2-krotnie bardziej wydajny niż produkt bez powłoki."

O firmie Spiroflex Sp. z o.o.

Firma Spiroflex Sp. z o.o. funkcjonuje w branży grzewczej i wentylacyjnej już od 1994 roku. Jest wiodącym producentem kompleksowych systemów odprowadzania spalin oraz systemów wentylacyjnych. Dodatkowo, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku, został znacząco powiększony park maszynowy, co pozwoliło na świadczenie usług precyzyjnego cięcia na nowoczesnych wykrawarkach, wycinarkach laserowych, cięcia strumieniem wody, gięcia blach na prasach krawędziowych i zaginarkach CNC, spawania oraz lakierowania proszkowego.

Wszystkie wyprodukowane wyroby posiadają niezbędne certyfikaty i atesty, a wdrożony System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 jednoznacznie potwierdza renomę producenta. Dodatkowo, firma jest na etapie wdrażania systemu zarządzania jakością dla przemysłu lotniczego wg normy AS 9100 i motoryzacji wg normy TS 16949, oraz certyfikatu spawalnictwa dla zakładów kolejowych wg normy EN 15085-2.

Firmę tworzą ludzie z pasją, którzy dokładają wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom stawianym im przez Klientów. Wykorzystywanie najnowszych, innowacyjnych rozwiązań sprawia, że produkowane wyroby i usługi cechuje wysoka jakość.

Takie podejście skłoniło firmę do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez AMATEX sp. z o. o., wyłącznego dystrybutora firmy MATE Precision Tooling.