logo Ecometal
log in

Aktualności

III EDYCJA KONKURSU "MATE EKSPERCI OPTYMALIZACJI" ROZSTRZYGNIĘTA!

Miło nam zakomunikować, że zwycięzcą III edycji konkursu "Mate. Eksperci Optymalizacji" organizowanego przez Amatex Sp. z o.o. dystrybutora narzędzi MATE w Polsce, została firma SAKS-POL Spółka Jawna.

Przypomnijmy, że konkurs "Mate Eksperci Optymalizacji" skierowany jest do firm, które dzięki zastosowaniu optymalnie dobranych narzędzi do pras wykrawających Mate, rozwiązały problemy z nieefektywnym procesem czy obszarem cyklu wytwórczego. 

Zapraszamy do zapoznania się z profilem firmy SAKS-POL Sp.j. oraz opisem w jaki sposób optymalnie dobrane systemy narzędziowe Mate pozwoliły firmie usprawnić produkcję.

O firmie SAKS-POL

"SAKS-POL" Spółka Jawna jest prywatnym przedsiębiorstwem działającym od 1992 roku. Początkowo firma produkowała obudowy i rozdzielnie metalowe, z roku na rok poszerzając swój asortyment.

W związku ze wzrostem wymagań oraz ciągłymi dążeniami do poprawy jakości w roku 1995 opracowano w firmie "SAKS-POL" i wdrożono do produkcji całą gamę rozdzielnic elektrycznych z PCV, do zastosowania na zewnątrz budynków. W 1996 roku uruchomiono zakładową lakiernię proszkową. Rok później rozpoczęła swoją działalność narzędziownia. W 2001 roku otwarto nowy dział produkujący fundamenty, obudowy i rozdzielnice z żywicy termoutwardzalnej (tzw. Estroduru).

Firma "SAKS-POL" Spółka Jawna zajmuje się również usługowo lakiero-waniem proszkowym i obróbką blach (cięcie, krępowanie, wycinanie otworów na wykrawarce rewolwerowej). Wykonuje również rozdzielnice według indywidualnych projektów.

OFERTA SAKS-POL

 • pojazdy szynowe - ramy, obudowy elektryczne, drzwi lokomotywy, pulpity sterownicze, zderzaki absorbujące energię i inne;
 • obudowy i rozdzielnie metalowe lakierowe proszkowo,
 • kanały piętrowe dla budownictwa wielorodzinnego, wykonane z blachy i lakierowane proszkowo,
 • szafy główne i administracyjne z blachy czarnej i kwasoodpornej (lakierowane proszkowo),
 • drzwiczki rewizyjne i zabudowy wnęk,
 • rozdzielnice elektryczne z PVC,
 • rozdzielnice stacyjne słupowe w obudowie aluminiowej,
 • obudowy do zastosowania w telekomunikacji (INTERNET), alarmów, TV kablowej,
 • fundamenty z żywicy termoutwardzalnej,
 • obudowy i rozdzielnie z żywicy termoutwardzalnej,
 • tablice (deski) licznikowe 1-fazowe i 3-fazowe, listwy TH-35, wzierniki plastikowe, dławiki plastikowe.

MATRYCE SLUG FREE®

Matryce Slug Free® firmy Mate eliminują podciąganie odpadu. Podciąganie odpadu to stan, w którym odpad powraca na górną powierzchnię blachy w trakcie etapu zdzierania cyklu wykrawania. Odpad dostaje się między stempel i górną powierzchnię blachy w kolejnym cyklu. Powoduje to uszkodzenie detalu i oprzyrządowania. Matryce Slug Free® eliminują ten problem i pozwalają na produkowanie doskonałej jakości detali. Matryca Slug Free® została zaprojektowana z otworem, którego punkt zwężenia znajduje się pod powierzchnią, aby odpad nie mógł wracać po przejściu przez ten punkt. Kiedy odpad zostanie oddzielony od stempla, może swobodnie odpaść z obszaru wykrawania. Podciąganie odpadu jest wyeliminowane.

WNIOSKI

Podsumowując, narzędzia Mate ze względu na prostotę obsługi i uniwersalność, pozwalają nam na poprawę organizacji pracy i usprawnienie produkcji. Dzięki narzędziom Mate, możemy produkować szybciej, ale bez żadnego uszczerbku na jakości! Szczególnie dziś, w warunkach silnej konkurencji globalnej, postawienie na zaufanego dostawcę jest jednym z kluczowych czynników sukcesu. Dla nas takim partnerem jest MATE Precision Tooling.

"Dzięki narzędziom Mate możemy produkować szybciej i bez żadnego uszczerbku na jakości!"

Pobierz ulotkę