logo Ecometal
log in

EasyBend™

EasyBend™

EasyBend™

Skomplikowane wyroby wykonywane z łatwością

EasyBend™ jest narzędziem stosowanym do tworzenia linii gięcia odpowiednich do dalszych operacji gięcia ręcznego. EasyBend™ jest idealnym narzędziem do skomplikowanych zespołów, gdzie nie jest wygodne stosowanie konwencjonalnych technik kształtowania przy użyciu prasy krawędziowej. EasyBend jest metodą szybką, łatwą i wygodną.

Jak to działa?

EasyBend™ posiada narzędzie górne z szablonem klinowym w kształcie linii V wygrawerowanym na powierzchni czołowej narzędzia. Narzędzie dolne jest matrycą pustą (ślepą). Gdy narzędzie górne przenika blachę cienką tworzona jest krucha linia gięcia. To sprawia, że blacha cienka jest odpowiednia do dalszego gięcia ręcznego. Ciągły rodzaj konstrukcji umożliwia utworzenie linii zgięcia o maksymalnej, sugerowanej długości 12cali (300 mm). Kąt ostrza szablonu jest związany z kątem wymaganego kształtu, który musi być określony przy zamówieniu. Rzeczywista długość penetracji jest zależna od ciągliwości i grubości przedmiotu obrabianego.

Maksymalna elastyczność

EasyBend™ zapewnia dopasowanie do popularnych typów narzędzi i wielkości stacji w celu zapewnienia maksymalnej elastyczności.

Maksymalna sugerowana grubość materiału wynosi 0.078 (2.00) dla stali miękkiej i aluminium oraz 0.059 (1.50) dla stali nierdzewnej. Grubsze materiały wymagają większej siły gięcia.