logo Ecometal
log in

EasyMark™

EasyMark™

EasyMark™

Narzędzie 5-w-1 Mate EasyMark™

Zdolności narzędzia EasyMark pozwalają zwiększyć potencjał głowicy rewolwerowej, usprawnić procesy i obniżyć koszty przy użyciu jednego bardzo wszechstronnego narzędzia.

Szybka i niezawodna identyfikacja podzespołów jest szczególnie ważna w dzisiejszym otoczeniu produkcyjnym. Procesy produkcyjne często wykonywane są w kilku miejscach. Zatem podzespoły muszą być oznakowane, zanim zostaną przeniesione do następnego kroku produkcyjnego, aby można je łatwo zidentyfikować.

Tradycyjne znakowanie usuwa materiał i może uszkodzić część. Zdecydowane znaleźć lepsze rozwiązanie znakowania podzespołów, firmy Mate Precision Tooling i PrimaPower podjęły projekt rozwojowy, w wyniku którego opracowano narzędzie do znakowania części InkMarker™ przeznaczone do pras rewolwerowych Thick Turret. Bardzo efektywna i ekonomiczna znakownica InkMarker™ wykorzystuje do znakowania części specjalny marker i technologię do pozycjonowania blachy na maszynie. Specjalny marker nie wysycha przez ponad dwa tygodnie. Stosowanie znakownicy InkMarker nie powoduje uszkodzenia części i znak nie wyciera się, chyba, że jest to wymagane.

Firma Mate dostrzegła dodatkowe możliwości znakownicy InkMarker i rozwinęła jej potencjał opracowując narzędzie EasyMark™ 5-w-1, które zapewnia dla użytkownika cztery dodatkowe możliwości dla tej samej prowadnicy stacji A i kanistra. Pięć rozwiązań EasyMark obejmują:

  • InkMarker™: Zapisuje znaki na arkuszu blachy cienkiej wykorzystując specjalny marker, który nie wysycha przez ponad dwa tygodnie.
  • Sheetmarker™: Tworzy lub wytrawia powierzchnię blachy cienkiej wykorzystując jedną z dwóch (120 lub 150 stopni) wkładek diamentowych.
  • Frez do warstwy / taśmy: Wycina warstwę ochronną za pomocą mosiężnej wkładki, aby odsłonić zlokalizowane obszary bez uszkodzenia materiału znajdującego się pod spodem.
  • Punkt środkowy w dół: Wykorzystuje wkładkę z węgliku w połączeniu z sterowaniem głębokości obróbki.
  • Znakowanie mozaikowe o wysokiej szybkości: Wykonuje znakowanie mozaikowe wykorzystując wkładkę z węglika.

EasyMark™ 5-w-1 przychodzi jako zestaw umieszczony w specjalnej walizce ochronnej. EasyMark™ przychodzi łącznie ze specjalną prowadnicą stacji A głowicy rewolwerowej Thick Turret i kanistrem, pisakiem znakującym, dwoma wkładkami diamentowymi i jedną wkładką mosiężną, trzema typami sprężyn dla wkładek diamentowych i mosiężnych, narzędziem „rollerball” (kulka-rolka) i matrycami pustymi (ślepymi) oraz wszystkimi narzędziami koniecznymi do zamontowania narzędzia EasyMark™ w poszczególnych konfiguracjach.