logo Ecometal
log in

Sheetmarker™

Sheetmarker™

Sheetmarker™

Narzędzie Sheetmarker™ firmy Mate

Narzędzie Mate Sheetmarker™ jest stosowane do tworzenia oznakowań i wytrawień na powierzchni blachy cienkiej. Narzędzie Mate Sheetmarker™ jest idealne do tworzenia napisów i oznakowań na podzespołach podczas operacji wykonywanych przez prasę w trakcie procesu produkcyjnego.

Mate Sheetmarker™ jest dostępny w popularnych rodzajach narzędzi obejmujących: Ultraform dla głowicy rewolwerowej thick turret, thin turret, 112/114 i Trumpf.

Jak działa narzędzie?

Narzędzie wykorzystuje sprężynową zaostrzoną wkładkę diamentową służąco do rysowania powierzchni arkusza blachy, aby utworzyć oznakowanie. Oznakowanie jest wynikiem programów utworzonych w systemie programowania prasy. Może ono obejmować logo, numer części, numery seryjne, instrukcje, itd.

Maksymalna wszechstronność

Każdy komplet narzędzia Sheetmarker™ jest dostarczany z dwoma zaostrzonymi wkładkami diamentowymi (ostrze 120 stopni i ostrze 150 stopni) oraz trzema sprężynami (lekki nacisk, średni nacisk, mocny nacisk). Połączenie kąta ostrza wkładki i nacisku sprężyny umożliwia uzyskanie szerokiej gamy wyników w celu zapewnienia maksymalnej wszechstronności.

Narzędzia Mate Sheetmarker™ mogą być również stosowane do wycinania warstwy ochronnej znajdującej się na wielu materiałach łącznie z aluminium i stalą nierdzewną. Jest ono przydatne do odsłaniania zlokalizowanych obszarów blachy cienkiej bez uszkodzenia materiału znajdującego się pod spodem, pozostawiając pozostałą część arkusza całkowicie zabezpieczoną. Ta nowatorska aplikacja jest uzyskiwana przez zamianę wkładki diamentowej na wkładkę mosiężną.

Wkładka mosiężna jest zakończona ostrzem, które jest wystarczająco ostre, aby wyciąć plastikową warstwę, lecz nie powoduje ono uszkodzenia blachy cienkiej pod tą warstwą. Połączona niezawodność prasy i dokładność narzędzia Sheetmarker™ zapewniają zgodną produkcję części o wysokiej jakości.

Narzędzie Mate Sheetmarker™ nadaje się do maszyn z mechanizmami sterującymi, które umożliwiają przesuw arkusza blachy wzdłuż osi X i osi Y podczas, gdy suwak jest dociśnięty.

Narzędzie Mate Sheetmarker™ jest jeszcze jednym nowatorskim produktem zaprojektowanym w celu rozszerzenia zdolności użytkownika prasy. Włączenie wielu elementów do podzespołów z blachy cienkiej na prasie pozwala producentowi na zapewnienie większej wartości dodanej i tym samym staje się on bardziej konkurencyjny na obecnym globalnym rynku.