logo Ecometal
log in

HexLock™

HexLock™

HexLock™

System zachowania łączników HexLock™ firmy Mate

System HexLock™ firmy Mate jest nowatorskim zespołem kształtującym skonstruowanym w celu zapewnienia niezawodnej i pewnej metody zachowania wspólnych łączników gwintowanych w arkuszu blachy cienkiej.

HexLock™ firmy Mate jest odwróconą sprężynową potrójną lancą i zespołem kształtującym. Geometria kształtu w sposób pewny zachowuje łączniki z łbem sześciokątnym zanim nastąpi montaż. Solidna konstrukcja narzędzia zawiera: stalowe krawędzie skrawające o wysokiej odporności na zużycie w celu zapewnienia przedłużonego okresu użytkowania, pozytywne mechanizmy górnego i dolnego ściągacza o niezawodnym działaniu oraz całkowicie wzajemnie zamienne części do zapewnienia maksymalnej wygody.

System HexLock™ firmy Mate jest całkowicie kompatybilny ze śrubami z łbami sześciokątnymi DIN933 oraz nakrętkami sześciokątnymi DIN934 z gwintami o wielkościach M5, M6 i M8.

Korzyści, które zapewnia system Mate HexLock™ są następujące: 

  • Wszechstronność - System Mate HexLock™ akceptuje nakrętkę sześciokątną lub śrubę z łbem sześciokątnym. Nakrętka umożliwia montaż elementów za pomocą śruby po przeciwnej stronie podzespołu. Rysunek 2. Alternatywnie może być zainstalowany łeb śruby z gwintem wystającym przez arkusz blachy cienkiej.
  • Niezawodność - System Mate HexLock™ wykorzystuje dokładność CNC prasy w celu zapewnienia dokładnej i niezawodnej lokalizacji łącznika.
  • Bezpieczeństwo - Łącznik jest w sposób pewny uchwycony między kształtami, aby zapobiec obrotowi. Łeb łącznika jest uchwycony jeszcze mocniej, gdyż moment obrotowy jest przyłożony do łącznika po przeciwległej stronie podzespołu.
  • Oszczędność - Konwencjonalne łączniki sześciokątne są tańsze i łatwiej dostępne niż samozaciskające się łączniki lub nakrętki do przyspawania. Są one łatwo instalowane bez potrzeby kosztownych operacji dodatkowych lub specjalnego wyposażenia instalacyjnego.

Narzędzie Mate HexLock™ jest dostępne w celu dostosowania gwintów metrycznych lub gwintów calowych oraz wielu popularnych rodzajów narzędzi. Proszę skontaktować się z naszymi Inżynierami Obsługi Klienta w celu przedyskutowania następnej aplikacji.