logo Ecometal
log in

Rollerball™

Rollerball™

Narzędzie Rollerball™ firmy Mate

Narzędzie Mate Rollerball™ tworzy żebra usztywniające i dekoracyjne paciorki na częściach z blachy cienkiej bez operacji dodatkowej. Pełny zestaw zawiera również alternatywną konfigurację do tworzenia kształtów przesuniętych i wytłoczeń na zamówienie.

Narzędzie Mate Rollerball™ jest dostępne w popularnych rodzajach narzędzi obejmujących: Ultraform dla głowicy rewolwerowej thick turret, thin turret, 112/114 i Trumpf.

Jak działa narzędzie?

Narzędzie Mate Rollerball™ kształtuje blachę cienką przez ściśnięcie materiału między dwoma wszechkierunkowymi łożyskami kulkowymi górnego zespołu i pojedynczym łożyskiem kulkowym dolnego zespołu. Kształt uzyskuje się w wyniku programów utworzonych w systemie programowania prasy.

Narzędzie Mate Rollerball™ jest zwykle stosowane w automatycznej stacji podziałowej w celu zapewnienia maksymalnej elastyczności konstrukcji. Narzędzie Mate Rollerball™ nadaje się do maszyn z mechanizmami sterującymi, które pozwalają przesuwać arkusz blachy cienkiej wzdłuż osi X i osi Y, jak również pozwalają na obrót automatycznej stacji podziałowej podczas, gdy suwak jest dociśnięty.

Narzędzie Mate Rollerball™ jest jeszcze jednym nowatorskim produktem zaprojektowanym w celu rozszerzenia zdolności użytkownika prasy. Włączenie wielu elementów do podzespołów z blachy cienkiej na prasie pozwala producentowi zapewnić większą wartość dodaną i dzięki temu staje się on bardziej konkurencyjny na obecnym globalnym rynku.